Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Víc informací

Výběr šperků

Výběr velikosti šperků

Pro spokojený nákup a radost z nakoupeného zboží z www.sperky-marre.cz se raději ujistěte, že jste si vybrali správnou velikost šperku. Případná výměna či vrácení zboží jsou bezplatné, ale správným změřením můžete předejít zbytečným starostem navíc. 

 

Prsteny, snubní prsteny

Veškeré velikosti prstenů se rovnají vnitřnímu obvodu prstenu v mm. Velikost prstenu "54" tedy znamená, že prsten má vnitřní obvod 54 mm.

Jednou z nejsnadnějších metod zjištění velikosti prstenu je omotat si prst provázkem a poté změříte jeho délku. Tato jednoduchá metoda má ovšem svá úskalí. Kloub prstu je obvykle nejširším místem každého prstu. Pokud tedy chcete použít tuto metodu měření, je třeba měřit v nejširším místě prstu, tedy v místě kloubu.

Dobře se měří podle prstenu, který nyní nosíte. Změřte jeho vnitřní průměr a velikost zjistíte podle následující tabulky:


 

Pokud máte prsten jako dárek, překvapení nebo jako zásnubní, mohou vám pomoci orientační velikosti:
- hubená slečna mívá vel. 47 až 49
- drobná slečná mívá velikosti 51 až 53
- normálně zaoblená slečna mívá velikosti 53 až 55
- zaoblenější až mírně plnoštíhlá slečna mívá velikosti 55 až 57
- plnoštíhlá slečna mívá velikosti 57 až 59.

 

Náramky

Na www.sperky-marre.cz jsou velikosti náramků udávány v délce v centimetrech. Pro zvolení velikosti doporučujeme jednoduše změřit pomocí pravítka délku náramku, který již doma máte a který vám dobře sedne. Pokud zatím žádný náramek nenosíte, může posloužit např. provázek, kterým zápěstí obtočíte a poté změříte jeho délku.

Řetízky, náhrdelníky

Délky řetízků jsou na www.sperky-marre.cz uváděny v centimetrech.Piercing

Rozměry piercingů jsou udávány v milimetrech.Materiály šperků 

Šperky z chirurgické oceli (ocelové šperky)

Námi nabízené šperky a piercing z chirurgické oceli jsou vyrobeny z certifikované nerezové chirurgické oceli vysoké jakosti s označením 316L, která se používá hlavně ve farmaceutickém průmyslu pro výrobu tělních implantátů. Je odolná vůči neoxidujícím kyselinám a důlkové korozi, neohýbá se, neláme se, nemění barvu, je velmi tvrdá a odolná vůči oděru, na povrchu se netvoří žádné skvrny, je hypoalergenní (nejsou na ni žádné alergické reakce), neuvolňuje nikl. Má stálou životnost, stálý vzhled po mnoho let na rozdíl od drahých šperků ze stříbra či zlata, které po čase mění barvu i svůj tvar. Díky tomu jsou šperky z chirurgické oceli velmi populární mezi mladými lidmi. Stávají se stále oblíbenějším módním doplňkem pro každého. Všechny šperky jsou povrchově opracovány s použitím technologie zvané elektromagnetické leštění. Ta velmi pečlivě odstraňuje malinké nerovnosti z povrchu šperku. Výsledkem je extrémně lesklý a hladký povrch šperku. 

Šperky z chirurgické oceli, které jsou zbarveny např. do zlaté či černé barvy, jsou barveny metodou PVD - Physical Vapor Deposition - této technologie se začalo široce využívat k nanesení vrstvy vysoce odolné proti odření, barevně stálé bez duhovění, s odolností proti korozi a UV stálé. I když se jedná o unikátní a nepřekonanou technologii, nejde o zázrak. Stále jde u povrchovou úpravu a lze předpokládat, zejména ve více exponovaných místech šperku, prodření na základní materiál.

Péče o šperky z chirurgické oceli:
Šperky z chirurgické oceli neoxidují, jako například šperky stříbrné, takže není nutné o ně zvláštním způsobem pečovat. Doporučuji hadřík na šperky.

 

Titan

Titan je extrémně pevná a přesto velmi lehká kovová substance. Je to unikátní materiál pro výrobu šperků. Titan se používá zejména při prvním piercingu jako bezpečná substance vyhovující Direktivu Evropské unie pro nikl. Je hypoalergenní - nejsou na něj žádné alergické reakce, neuvolňuje žádné niklové soli do těla, má velmi nízkou váhu, možnost více barevných variant bez použití toxických barviv, extrémní stabilita na chemikálie, velmi hladký povrch. Péče o šperky z titanu je absolutně nenáročná - stačí očistit hadříkem.

 

Piercing z bioplastu

Bioplast je obvykle vyráběn z přírodních materiálů rostlinného původu jako jsou např. kukuřičný nebo bramborový škrob. Bioplast je odolný materiál, který nevyvolává negativní reakce organismu.

Šperky z wolframu (wolframové šperky)

Wolfram je nejtvrdší kov pro výrobu šperků. Proto šperky z wolframu mají vysokou odolnost proti jakémukoli poškození a tím pádem je samozřejmostí dlouhá životnost. Odolává fyzikálním vlivům, vysokým teplotám a kyselinám. Stejně jako u chirurgické oceli se na něj nevyskytují alergické reakce. Barva je nejčastěji černo-šedo-stříbrná nebo zlatá. Šperky z wolframu mají špičkový výbrus a odlesky. Doporučujeme občasné přeleštění leštícím šperkařským ubrouskem.

 

Šperky Swarovski, šperky se Swarovski komponenty

Swarovski je ve šperkařství velmi často používaným pojmem a přesto mnozí neví, jak to vlastně se Swarovski šperky je. Jistý pán Daniel Swarovski (mimochodem původem Čech) nechal patentovat unikátní systém broušení křišťálu, který se používá při opracování dodnes. Dokonalý poměr stran, brus a odraz světla jsou základními vlastnostmi kamenů, které se právem pyšní jménem Swarovski. Vysoká kvalita zpracování a jedinečný výbrus křišťálů jim dává okouzlující třpyt. Swarovski jsou celosvětovým symbolem výjimečné řemeslné zručnosti, kvality a originality, extravagance, luxusu a osobního kouzla.

V  praxi se setkáváme s trojím označením šperků spjatých s firmou Swarovski:

1. Swarovski components – jsou komponenty křištálů různých tvarů (křištálové kostky, obdélníky, slzy, čtverce atd.) vyrobené v dílně Swarovski.


 2.  Swarovski – takto je označen celý šperk, který pochází přímo z dílny společnosti Swarovski. Musí k němu být  certifikát a je označen symbolem bílo-šedé labutě. Tyto šperky jsou podstatn ě dražší, neboť na nich pracují světově známí návrháři.


3. Crystallized – takto označené šperky jsou zdobeny křišťály z dílny  Swarovski, ale ostatní části šperků pocházejí od jiných návrhářů. Celkový design šperku je pak schválený a autorizovaný touto dílnou.

Péče o šperky zdobené Swarovski komponenty:


S těmito šperky by se mělo zacházet s maximální péčí. Vyhněte se mytí rukou i nádobí s takovými prsteny, jakémukoli dlouhému máčení ve vodě a namáhání šperku při těžké práci. Prodloužíte tím životnost šperku a zabráníte případnému vypadnutí kamínku. Swarovski crystallized šperky i přes svou příznivou cenu jsou považovány za luxusní proto by se k nim také tak měl jejich nositel chovat.

 • Šperky chraňte před pády a prudkým stykem s tvrdým materiálem
 • Kameny Swarovski, přestože jsou velmi tvrdé, jsou také velmi křehké.
 • Nemáčejte ve vodě

 


Péče o šperky

Péče o šperky z chirurgické oceli:
Šperky z chirurgické oceli neoxidují, jako například šperky stříbrné, takže není nutné o ně zvláštním způsobem pečovat.

Péče o šperky zdobené Swarovski komponenty:
S těmito šperky by se mělo zacházet s maximální péčí. Vyhněte se mytí rukou i nádobí s takovými prsteny, jakémukoli dlouhému máčení ve vodě a namáhání šperku při těžké práci. Prodloužíte tím životnost šperku a zabráníte případnému vypadnutí kamínku. Swarovski crystallized šperky i přes svou příznivou cenu jsou považovány za luxusní proto by se k nim také tak měl jejich nositel chovat.

 • Šperky chraňte před pády a prudkým stykem s tvrdým materiálem
 • Kameny Swarovski, přestože jsou velmi tvrdé, jsou také velmi křehké.
 • Nemáčejte ve vodě

Péče o šperky všeobecně:

 • šperky nekoupeme (i když šperkům z chirurgické oceli to nevadí)
 • Šperky chemicky nečistíme
 • Šperky ukládejte odděleně tak, aby se o sebe vzájemně nepoškrábaly nebo jinak nepoškodily
 • Při oblékání si šperk nasazujte jako poslední. Zemezíte tím např. strhnutí kamene o očko svetru
 • Při vysvlékání si naopak šperk sundejte jako první
 • Při domácích pracích a při sportu si šperky odložíme
 • Šperky si nasazujeme až po kosmetickém zkrášlení, aby nepřišly do styku s krémy atp.
 • Šperky na noc sundáváme, nespíme s nimi
 • Šperky uchováváme pokud možno v temnu, nejlépe ve šperkovnici
 • Šperky neukládáme do koupelny, neboť jim nesvědčí vlhko

 

 

Text nelze použít bez souhlasu autora a udání odkazu na náš web.